W poszukiwaniu pracy liczy się optymizm i chęci

Październik 19 2015 01:06PM

Ze statystyk wynika, że niechęć do poszukiwania pracy odczuwa dość duży procent społeczeństwa. Głównie są to osoby bezrobotne bardzo długi okres czasu. Rezygnacja i brak wiary w to, iż zła passa minie niejednokrotnie jest przyczyną gorszego samopoczucia, niechęci do czegokolwiek, a czasami nawet depresji. Praca jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie, zapewnia byt, poczucie spełniania zawodowego, przynosi satysfakcję i zaspokaja nasze podstawowe potrzeby. Jeśli nie pracujemy zostaje nam wyłącznie życie prywatne, które nie może być zadowalające, ponieważ musi iść w parze z pracą.

fAgM2G5KkFnQNjir

 

Oczywiście po długim czasie bezskutecznych poszukiwań etatu można się zniechęcić, a wręcz postawić na czekanie, jednakże czy to jest dobre rozwiązanie? Bez własnego zaangażowania raczej nie możemy liczyć na urzędy pracy lub, że pracodawca zapuka do naszych drzwi. My musimy uzbroić się w cierpliwość i optymizm, oraz wykazać się chęciami nawet, gdy a może właśnie dlatego, że sytuacja jest trudna. Poszukiwanie pracy w domu jest możliwe za sprawą portalu http://vipwakat.pl, który dla wielu osób okazał się trafnym rozwiązaniem. Mnóstwo ofert różnych branż, jak również intuicyjne poruszanie się po zakładkach czy też forma szybkiego wyszukiwania zdaje się być idealna dla tych osób, które mają dość odwiedzania kolejnych firm w celu dostarczania swojego CV.

Chęci przekładajmy na zamiary

Jeśli zdajemy sobie sprawę, iż nasz zawód potrzebuje pewnego rodzaju odświeżenia za pomocą kursów czy szkoleń koniecznie powinniśmy zapisać się na jeden z wybranych. Bardzo często kursy oferowane są przez urzędy pracy, co także jest ważne, ponieważ najczęściej są bezpłatne. Zamiar, a jego realizacja to dwie różne kwestie. W związku z wcześniej wspominanym zniechęceniem możemy mieć mieszane uczucia np. że dany kurs w niczym nam nie pomoże, niemniej z góry zakładane niepowodzenie świadczy o fakcie, że nic nie zamierzamy robić w kierunku sukcesywnego poszukiwania pracy. Będąc bezrobotnymi bardzo często wstydzimy się tego stanu rzeczy, tym bardziej jeśli nasi znajomi spełniają się zawodowo.

Zamiast zamykać się w skorupie powinniśmy o tym rozmawiać. Musimy pamiętać, że nasi znajomi mają innych znajomych itd., co często tworzy relację łańcuchową, a efektem jest zadowalająca nas pomoc w znalezieniu pracy. Zadbajmy także o przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych. Co prawda w zależności od firmy i pracodawcy może się ona różnić, niemniej jednak istnieją pewne zasady, które po prostu wypada znać, aby wypaść wiarygodnie i efektownie w oczach potencjalnego pracodawcy.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.